21. Niedziela zwykła – 27 sierpnia 2017

1. Dziękuję za przygotowania odpustu z okazji 381. rocznicy poświęcenia naszego kościoła (1636), za parafialne dożynki i złożone ofiary.
2. Dożynkowe świętowanie przedłużymy dziś przy ognisku od 15.00. Zapraszamy!
3. Dziś zbieramy do puszek ofiary na pomoc dla sióstr Karmelitanek w Gnieźnie, które cierpią z powodu znacznych zniszczeń klasztoru po ostatnich burzach.
4. W tym tygodniu:
1) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jutro, w środę po Mszy św. o 18.00.
2) Biuro parafialne będzie czynne wg zwyczajnego porządku.
3) Obchód chorych w czwartek i w piątek wg zwyczajnego planu od godziny 9.00 obaj księża.
4) Pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od 16.30, co 10 minut do 17.30 komunia św. Przy okazji przypominamy, że warunkiem odprawienia pierwszych piątków miesiąca jest przyjęcie Komunii św. przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków. Nie spełnia tego warunku Komunia przyjęta w inny dzień.
5) Adoracja piątkowa – od 17.30 i koronka do miłosierdzia Bożego o 17.50. W piątek modlić się będziemy za ofiary II Wojny Światowej.
6) Pierwsza sobota września: Msza św. o 8.00, po niej medytacja sobotnia i modlitwa różańcowa.
5. Chrzty za tydzień, 3 września. Katecheza przygotowująca dla rodziców i chrzestnych wyjątkowo w piątek(1 września) o 19.00.
6. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w lipcu i w sierpniu będzie za tydzień, w niedzielę, 3 września.
7. Od września wracamy do zwyczajnego planu nabożeństw. Msza dla dzieci w niedziele o 12.00. Prosimy, aby w miarę możliwości przychodzić z dziećmi na mszę św. o 12.00, Proszę także aby dzieci w wieku szkolnym nie wprowadzać na chór. Od
8. Rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek, 4 września. Zapraszamy na Msze święte w Konarzewie i w Dopiewcu o 8.15. Niech nie zabraknie dzieci, rodziców i nauczycieli!
9. Koronacja łaskami słynącego obrazu Matki Boskiej Literackiej odbędzie się w Buku w niedziele, 10 września o 12.00. Zachęcamy do podjęcia pielgrzymki i udania się na te uroczystości.
10. Poszukujemy firmy budowlanej, która w 2018 roku podjęłaby się naprawy muru otaczającego kościół. Z projektem i pozwoleniami można się zapoznać w biurze parafialnym, a złożenia oferty oczekiwalibyśmy do 31 października 2017.
11. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”.

Módlmy się o pokój w i dla naszej Ojczyzny: