21. Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019

1. Na ostatnie dni wakacji życzymy Bożego wypoczynku!
2. Dziękuję paniom z KGW z Trzecielina za zorganizowanie dożynek w DPS.
3. Dziękujemy panu Alfonsowi Bosackiemu za wieloletnią służbę w charakterze kościelnego w Dopiewcu. Ze względu na stan zdrowia pan Alfons kończy swą posługę z końcem miesiąca. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelkie poświęcenie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej! Bóg zapłać!
4. Dziękuję pani sołtys Hannie Janaszak za upiększenie otoczenia figury Matki Bożej Królowej Polski.
5. W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00.
6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
7. Zbiórka ministrantów w środę o 19.00.
8. Biuro parafialne będzie czynne w czwartek po wakacyjnej przerwie już od 15.00.
9. Grupa młodzieży z Lubonia zaprasza na modlitwę uwielbienia w czwartek na 19.00 do kościoła.
10. Parafialne dożynki odbędą się w sobotę, 31 sierpnia podczas odpustu na 383. rocznicę poświęcenia kościoła. Przewodniczyć będzie naszej modlitwie i kazanie wygłosi ks. dyrektor Piotr Kuś.
11. Coroczna adoracja czyli Parafialnej Jerycho Różańcowe z piątku na sobotę, 30/31 sierpnia:
1) Rozpoczniemy w piątek w Godzinie Miłosierdzia, zakończymy w sobotę o 14.00, także Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
2) Podejmujemy dyżury rejonami parafii, a w godzinach nocnych indywidualne.
3) Msza św. z odnowieniem zawierzenia parafii Maryi w piątek o 21.00.
12. Od przyszłej niedzieli przywracamy Mszę św. o 12.00, ze szczególnym udziałem dzieci.
13. W przyszłą niedzielę, 1 września, przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Tego dnia:
1) Chrzty się podczas Mszy św. o 12.00. Katecheza przed chrztem w czwartek, 29 sierpnia o 20.00.
2) Msza św. w intencji dzieci urodzonych w lipcu i w sierpniu o 12.00. Można je zgłaszać w zakrystii.
3) Poświęcenie tornistrów dla pierwszaków o 12.00.
4) Ognisko na zakończenie wakacji 1 września od godziny 15.00.
5) Koncert zespołu Dilerzy Miłości grającego muzykę chrześcijańską o godzinie 19.00.
14. Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 w poniedziałek, 2 września o 8.00.
15. Do końca września 2019 roku można składać oferty na wydzierżawienie pomieszczeń w budynkach parafialnych, których całkowity metraż wynosi 222 m2 (w tym 192 m2 dotychczasowej Sali gimnastycznej). Możliwe wykorzystanie sportowe, edukacyjne, gospodarcze, magazynowe lub biznesowe.
16. Prasa: Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny.