Ogłoszenia parafialne
2. Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018

1. Z radością informujemy, że dnia 8 grudnia 2018 Ksiądz Arcybiskup ustanowił w naszej parafii katechistkę świecką, panią Natalię Kardasz, która ukończyła Archidiecezjalną Szkołę Katechistów. Od nowego roku pani Natalia będzie prowadzić w parafii katechezy związane z sakramentem chrztu świętego.
2. Dziś niedziela gospodarcza – ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Także dziś zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
3. Dziś II niedziela Adwentu.
1) Pamiętajmy o postanowieniach i duchowym przygotowaniu do świąt!
2) Roraty dla dzieci odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Roraty dla młodzieży i dorosłych dwa razy w tygodniu: w środy o 18.00 i soboty o 6.15. Zapraszamy ze świecami. W soboty zapraszamy na śniadanie!
3) Poświęcone opłatki można otrzymać w zakrystii i w biurze parafialnym. Opłatki na spotkania w grupach można otrzymać na probostwie (luzem – niepaczkowane).
4) Świece Caritas można nabyć przy kościele (13 i 6 zł). Także w sprzedaży kalendarze parafialne (5 zł).
5) Przygotowujemy paczki na święta dla potrzebujących. Można z drzewka wziąć symboliczne serduszka. [W Dopiewcu są do wzięcia tzw. TYTKI charytatywne. Można je napełnić żywnością i środkami czystości dla potrzebujących i przynieść za tydzień do kaplicy]. Paczki żywnościowe przynosimy w III niedzielę Adwentu 16 grudnia.
6) Młodzież z KSM rozprowadza kartki świąteczne oraz sianko na stół wigilijny.
7) Dzieci ze SKC w Konarzewie rozprowadzają Mikołaje z czekolady.
8) Spowiedź adwentowa odbędzie się w środę, 19 grudnia.
9) Betlejemskie Światło Pokoju wraz z harcerzami Ośrodka ZHP Buk przyjmiemy w czwartek, 20 grudnia o 18.00.
4. Wspomnienie NMP z Guadalupe przypada w najbliższą środę, 12 grudnia. Tego dnia za rok – 12 grudnia 2019 roku – powitamy w parafii Matkę Bożą w Ikonie Nawiedzenia z Jasnej Góry. Zapraszam na Mszę św. i nowennę o 18.00. Szczególnie zapraszam tych, którzy byli na Jasnej Górze 24 listopada, ale też tych którzy nie zdołali pojechać. Niech to będzie rozpoczęcie naszych przygotowań na godne powitanie Maryi wśród nas za rok!
5. Zebrania, spotkania, grupy w tym tygodniu:
1) Café Mama we wtorek od 10.00.
2) Schola dziecięca w adwencie nie będzie miała prób, ale będzie śpiewać na roratach w piątki o 16.30.
3) Spotkanie młodzieży w piątek o 18.30. Zaprasza KSM!
6. Przygotowanie do bierzmowania młodzież z klas VIII – grupa 3 w poniedziałek godz. 19.00 ; grupa 4 w czwartek godz. 19.00.
7. Nabożeństwa:
1) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o 18.00.
2) Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.50.
8. Grafik dla lektorów na grudzień dostępny jest w zakrystii.
9. Wzorem świętego Marcina, który umiał się dzielić z potrzebującymi, przez cały okres adwentu, w kruchcie kościoła będą do zabrania za dowolną ofiarą wiersze p. Kazimierza. Ofiary można wrzucać do skarbony. Zebrane środki przekażemy na cele charytatywne dla ubogich. Niech to będzie nasze wspólne dzieło.
10. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. Wspólnota.
11. Zmarli: + Krzysztof Maj z Konarzewa, l. 49; + Jadwiga Dziamska z Dopiewca, l. 90 pogrzeb w poniedziałek o 14.00. RIP.

Módlmy się w intencji Kościoła, a także o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.