17. Niedziela zwykła – 28 lipca 2019

1. Dzieciom, młodzieży, wychowawcom i rodzicom życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji!
2. Dziękuję za serdeczną pamięć, modlitwę i życzenia z okazji wspomnienia św. Krzysztofa!
3. Na fundusz MIVA Polska na środki transportu dla misjonarzy przekazaliśmy 1098 zł. Bóg zapłać!
4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. I Czwartek miesiąca: Msza św. z dziękczynieniem za Eucharystię i kapłaństwo, z Komunią pod obiema postaciami o 18.00. Adoracja do północy. Od 23.00 Godzina Święta.
6. I Piątek miesiąca: spowiedź od 17.00 i adoracja od 17.30.
7. I Sobota miesiąca: spowiedź od 7.30, Msza św. o 8.00., medytacja i modlitwa różańcowa. Wymiana tajemnic różańcowych. Intencja żywego różańca na sierpień: o wyzwolenie dla uzależnionych.
8. Obchód chorych w czwartek i w piątek wg zwyczajnego rozkładu od godziny 9.00.
9. Chrzty w przyszłą niedzielę o 10.30. Katecheza przed chrztem w czwartek o 20.00 w salce.
10. Biuro parafialne nie będzie czynne między 5 a 25 sierpnia z uwagi na przerwę urlopową (a zatem 8, 15 i 22 sierpnia). Wszelkie sprawy na sierpień prosimy załatwić w najbliższy czwartek.
11. Odpust zupełny Porcjunkuli można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać dla siebie lub jednego zmarłego za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
12. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypadnie w czwartek, 15 sierpnia. Msze św. z poświęceniem kwiatów i ziół wg planu niedzielnego. Msza święta o 10.30 na cmentarzu.
13. Parafialne dożynki odbędą się w sobotę, 31 sierpnia podczas odpustu na rocznicę poświęcenia kościoła. Ognisko na zakończenie wakacji 1 września o 15.00. Spotkanie sołtysów odnośnie organizacji dożynek w najbliższy czwartek, 1 sierpnia o 19.30.

14. Od 1 lipca do 31 sierpnia nie odprawiamy Mszy św. o 12.00 w niedziele i święta, a także w Dopiewcu Mszy św. w czwartki o 19.00.
15. Poradnictwo prawne przy parafii pragniemy kontynuować w sierpniu. Radca Prawny p. Katarzyna Hensler zaprasza w poniedziałek, 12 sierpnia od 16.00 do 17.00 do Laboratorium Wiary.
16. Do końca września 2019 roku można składać oferty na wydzierżawienie pomieszczeń w budynkach parafialnych, których całkowity metraż wynosi 222 m2 (w tym 192 m2 dotychczasowej Sali gimnastycznej). Możliwe wykorzystanie sportowe, edukacyjne, gospodarcze, magazynowe lub biznesowe.
17. Prasa: Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny.
18. Zmarli: + Bogdan Wysoczyński z DPS Jarogniewice (dawn. Konarzewo); + Henryk Szcześniak z Chomęcic; + Czesław Litwin z Konarzewa. RIP.