13. Niedziela zwykła – 30 czerwca 2019

1. Dzieciom, młodzieży, wychowawcom i rodzicom życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji!
2. Mur otaczający teren naszego kościoła został ukończony. Kolorystyka została zaproponowana przez Powiatowego Konserwatora Zabytków. Odrębną sprawą jest sporządzenie i montaż bram i furtek, co mam nadzieję, dokona się do odpustu parafialnego.
3. Sala Gimnastyczna. Informuję, że Szkoła Podstawowa w Konarzewie rozwiązała umowę z Parafią na dzierżawę Sali gimnastycznej w budynkach parafialnych z dniem 1 września 2019 roku. Ogłaszam niniejszym, że do końca września 2019 roku można składać oferty na wydzierżawienie pomieszczeń, których całkowity metraż wynosi 222 m2 (w tym 192 m2 dotychczasowej Sali gimnastycznej).
4. Dziękuję za składane ofiary. Podjęliśmy adopcję dwóch rodzin z Aleppo, którym zapewniamy utrzymanie na 6 miesięcy (510 zł/mc, czyli 3060 zł na pół roku) w ramach akcji Caritas „Rodzina rodzinie”. Zebraliśmy łącznie 6394,68 zł. Bóg zapłać!
5. Dziękuję za organizację uroczystości oktawy Bożego Ciała. Szczególnie dzieciom, rodzicom, pani Wandzie Łopatce, organizatorom asysty liturgicznej na poszczególne dni, noszącym baldachim, sztandary, feretrony i tym wszystkim, którzy dziękowali Bogu za dar Eucharystii w tym świętym czasie. Osobne podziękowanie za złożone ofiary będące wyrazem Waszej hojności i troski o Kościół. Bóg zapłać!
6. Msza za dzieci urodzone w czerwcu dziś o 12.00.
7. Dziś zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie.
8. Zbiórka ministrantów w sobotę, 8 lipca o 10.00. Zapraszamy!
9. Wyjazd na widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż” w Parku Dzieje k. Murowanej Gośliny organizujemy w sobotę, 6 lipca o 19.30. Zapisy wraz z wpłatą 50 zł u proboszcza.
10. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
1) Pierwszy czwartek: Msza św. dziękczynna za Eucharystię i kapłaństwo o 18.00, z Komunią pod obiema postaciami. Adoracja do północy. Od 23.00 Godzina święta.
2) Pierwszy piątek: adoracja i spowiedź od 17.00. Komunia św. podczas Mszy św. o 18.00.
3) Pierwsza sobota: spowiedź od 7.30, o 8.00 Msza św., potem medytacja i modlitwa różańcowa. Wymiana tajemnic różańcowych. Intencja żywego różańca: o wierność dla kapłanów.
4) Obchód chorych: w czwartek i w piątek od 8.00 wg zwyczajnego planu.
11. Katecheza przed chrztem w czwartek o 20.00. Chrzty za tydzień, w niedzielę, 7 lipca o 10.30.
12. Od 1 lipca do 31 sierpnia nie odprawiamy Mszy św. o 12.00 w niedziele i święta, a także w Dopiewcu Mszy św. w czwartki o 19.00.
13. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.