12. Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019

1. Księża Biskupi pojęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę, 23 czerwca br. we wszystkich kościołach po każdej Mszy św., Suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna stanowi formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.
2. Dziękuję za składane ofiary. Dziś jeszcze (23 czerwca) zbiórka do puszek na podtrzymanie naszej adopcji rodzin z Aleppo, którym zapewniamy utrzymanie na 6 miesięcy (510 zł/mc, czyli 3060 zł na pół roku) w ramach akcji Caritas „Rodzina rodzinie”. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2200,97 zł i 30 €. Bóg zapłać!
3. Dziękuję za Piknik parafialny, za budowanie wspólnoty, zaangażowanie, pracę, ufundowanie nagród. Dziękuję za organizację uroczystości Bożego Ciała i dni oktawy.
4. Oktawa Bożego Ciała – codziennie Msza św. z nieszporami o 18.00, a po niej procesja. Dyżury liturgiczne w Oktawie: Poniedziałek – Gołuski; Wtorek – ul. Dopiewska i przyległe Środa – ul. Kościelna, Wiśniowa, Bukowska i przyległe; Czwartek – Chomęcice. Zwracam uwagę, że w bieżącym roku także zakończenie Oktawy odbędzie się w kościele parafialnym. Rada Duszpasterska podjęła decyzję o zawieszeniu tych obchodów w Chomęcicach, gdzie odbywały się one przez ostatnich 7 lat.
5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, 28 czerwca. Msza św. z ponowieniem oddania Parafii Sercu Jezusowemu i z procesją o 18.00. Dyżur podejmą mieszkańcy ul. Szkolnej, Młyńskiej i przyległych. Nie obowiązuje post piątkowy.
6. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w sobotę, 29 czerwca. Dodatkowo Msza św o 8.00. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
7. Msza za dzieci urodzone w czerwcu w przyszłą niedzielę o 12.00. Można zgłaszać je z zakrystii.
8. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie.
9. Wyjazd na widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż” w Parku Dzieje k. Murowanej Gośliny organizujemy w sobotę, 6 lipca o 19.30. Zapisy wraz z wpłatą 50 zł u proboszcza.
10. Od 1 lipca do 31 sierpnia nie odprawiamy Mszy św. o 12.00 w niedziele i święta, a także w Dopiewcu Mszy św. w czwartki o 19.00.
11. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
12. Zmarli: + Gabriela Maćkowiak z Dopiewca. RIP.