Ogłoszenia parafialne
11. Niedziela zwykła – 17 czerwca 2018

1. Kończymy prace budowlane przy kościele. Proszę o zachowanie ostrożności!
2. Dziękuję serdecznie za złożone ofiary w niedzielę gospodarczą (4521,14 zł). Bóg zapłać!
3. Dziękuję młodzieży z KSM za zorganizowanie Konarzewskiej Gry Terenowej – edycja III.
4. Adopcja rodzin z Aleppo w ramach programu Caritas Polska „Rodzina rodzinie”, którą podtrzymujemy od półtora roku kończy się z końcem czerwca. Dziś i w następną niedzielę zbierać będziemy do puszek ofiary, aby przedłużyć tę pomoc na kolejne pół roku (3060 zł na rodzinę na 6 miesięcy).
5. Centralne obchody jubileuszu 1050 – lecia Biskupstwa Poznańskiego będą miały miejsce w najbliższym tygodniu (22 – 24 czerwca). Msza Jubileuszowa przy katedrze w sobotę o 17.00. Zachęcamy do udziału!
6. Zakończenie roku szkolnego – 22 czerwca. Msza św. o 8.00.
7. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkania grup duszpasterskich:
1) Grupa biblijna w poniedziałek po Mszy św.
2) Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.30.
3) KSM zaprasza młodzież w piątek po Mszy św.
8. Trwają zapisy dzieci do I Komunii świętej w roku 2019. Zapisy trwają jeszcze przez tydzień. Rodzice wraz z dzieckiem spotykają się osobiście z ks. Proboszczem i składają wypełnioną deklarację. Rozpoczęcie przygotowań w niedzielę, 24 czerwca podczas Mszy św. o 12.00. Po Mszy św. kilkuminutowe spotkanie.
9. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Przekaż Ciepło”. Ma ona na celu wsparcie osób, tych, które mają problemy z opłacaniem rachunków za energię. W ramach tej akcji przy współpracy z firmą Elektro Recykling chcemy przeprowadzić zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych na terenie parafii Elektrośmieci to: stare telewizory, komputery, laptopy, odkurzacze, suszarki, pralki, lodówki, komórki – wszystko, co można było podłączyć do prądu. Prosimy parafian, którzy posiadają elektrośmieci i chcą się ich pozbyć o dostarczanie ich na terenie parafii w dniach od 18 do 20 czerwca. Z każdej tony uzbieranych elektrośmieci Caritas Archidiecezji Poznańskiej uzyskuje 150 złotych na zakup opału, wsparcie przy opłatach za energię, dla najbardziej potrzebujących.
10. Diecezjalne dni młodzieży Paradiso 2018 odbędą się od 26 do 30 czerwca w Gostyniu. Zapraszamy!
11. Parafialna pielgrzymka do Fatimy i Santiago odbędzie się od 29 czerwca do 7 lipca. Pielgrzymów prosimy o kontakt z proboszczem, odebranie informacji o podróży i podanie numeru dokumentu tożsamości. Wyjazd 29 czerwca po Mszy św. o 8.00.
12. Na czas wakacji szkolnych, od 25 czerwca, zawieszamy odprawianie Mszy św. w Dopiewcu w czwartki o 19.00 i w niedziele w Konarzewie o 12.00. Biuro parafialne w czasie wakacji nie będzie czynne 5 i 12 lipca.
13. Grafik dla lektorów na czerwiec dostępny jest w zakrystii. Zapraszamy do czytania Słowa Bożego.
14. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. „Wspólnota”.

Módlmy się o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.