1. Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

1. Dziękuję za ofiary na daninę roczną. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji w Popielec przyniosła 837,14 zł. Bóg zapłać! Dziś niedziela gospodarcza. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na misje.
2. Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii będzie miało miejsce za 9 miesięcy – 12 i 13 grudnia. Przygotować się chcemy m.in. poprzez 9-miesięczną nowennę – każdego 12. dnia miesiąca spotkamy się na modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim. Poszczególne miesiące naszej nowenny będą skupione na modlitwie w intencji grup, stanów i spraw naszej Parafii. Pierwsze modlitwy nowenny odprawimy w najbliższy wtorek, 12 marca. Intencją naszej modlitwy we wtorek będzie Kościół powszechny, nasza Archidiecezja i nasza parafia wraz z pasterzami. Do skarbony ustawionej przy ołtarzu Matki Bożej można wrzucać wypisane własne intencje, sprawy, prośby, podziękowania, przebłagania, czy też imiona osób które chcemy włączyć w tę modlitwę. Zapraszamy we wtorek, 12 marca, na 20.30 do kościoła, gdzie wysłuchamy maryjnego kazania, odmówimy bolesną część różańca i odśpiewamy Apel Jasnogórski.
3. Trwa Wielki Post. Pamiętajmy o postanowieniach i o pokutnym charakterze tego okresu!
4. Gorzkie Żale o 17.15. Kaznodzieją będzie dk Szymon Jakub z parafii pw. św. Krzyża w Poznaniu.
5. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci, po Mszy św. o 18.00 i o 20.30 dla zapracowanych. Zapraszamy do prowadzenia rozważań. Zapisy w zakrystii. W Dopiewcu o 17.00.
6. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Opalenicy do Konarzewa odbędzie się z piątku na sobotę – 29/30 marca.
7. W środę przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka.
8. Nowenna do MBNP w środę po Mszy św. o 18.00. Cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu w piątek o 17.30.
9. Msza za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek o 18.00.
10. Przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii: katecheza dla rodziców – sobota, 16 marca, g. 19.00. Katecheza dla dzieci – niedziela, 24 marca, g. 11.30; poświęcenie książeczek – niedziela, 24 marca, g. 12.00.
11. Przygotowanie do bierzmowania: klasy VIII – w poniedziałek grupa 1 i 2, g. 19.00; w czwartek grupa 3 i 4 na 19.00. Klasy VII – środa, godzina 19.00.
12. Grafik dla lektorów na marzec 2019 dostępny jest w zakrystii.
13. Prasa: Przewodnik Katolicki (6zł). Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota. Paschaliki (7zł)
14. Zmarła: + Janina Piechocka z Gołusek. RIP.