1. Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018

1. Dziękuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Trzcielina za wykonanie pięknych wieńców adwentowych. Dziękuję za ofiary na roczną daninę, którą złożyło w bieżącym roku 368 rodzin (rozdaliśmy 1250 kopert). Za tydzień niedziela gospodarcza – ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Za tydzień także do puszek zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
2. Dziś 1 niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
1) Pamiętajmy o postanowieniach i duchowym przygotowaniu do świąt!
2) Roraty dla dzieci odprawiać będziemy w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Proponujemy zaplanować dzieciom ten czas (zaledwie 9 spotkań – 3 tygodnie). Dorosłych zapraszamy w adwencie na Msze św. w zwyczajnej porze, czyli o 18.00.
3) Roraty dla młodzieży i dorosłych będą dwa razy w tygodniu: w środy o 18.00 i soboty o 6.15. Zapraszamy ze świecami. W soboty zapraszamy na śniadanie!
4) Poświęcone opłatki można otrzymać w zakrystii i w biurze parafialnym. Opłatki na spotkania w grupach można otrzymać na probostwie (luzem – niepaczkowane).
5) Świece Caritas można nabyć przy kościele (13 i 6 zł). Także w sprzedaży kalendarze parafialne (5 zł).
6) Przygotowujemy paczki na święta dla potrzebujących. Można z drzewka wziąć symboliczne bombki. Paczki żywnościowe przynosimy w III niedzielę Adwentu – za dwa tygodnie – 16 grudnia.
7) Spowiedź adwentowa odbędzie się w środę, 19 grudnia.
8) Betlejemskie Światło Pokoju wraz z harcerzami Ośrodka ZHP Buk przyjmiemy 21 grudnia o 18.00.
3. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w najbliższą sobotę, 8 grudnia. Zapraszamy na Mszę św. o 6.15 oraz o 18.00. Zbiórka na biedne kościoły.
4. Poświęcenie medalików dla dzieci klas III odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia o 12.00 (wyjątkowo także w sobotę, 8 grudnia o 18.00).
5. Rozpoczęliśmy grudzień:
1) Pierwszy czwartek miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godziny 20.00. Adoracja w Dopiewcu od 18.30.
2) Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 16.00. Potem Roraty dla dzieci. Spowiedź dla dorosłych od 17.15. Msza o 18.00.
3) Obchód chorych – w czwartek i w piątek – 6 i 7 grudnia od 9.00.
6. Przygotowanie do bierzmowania młodzież z klas VIII – grupa 2, w czwartek o godz. 19.00.
7. Zebrania, spotkania, grupy w tym tygodniu:
1) Café Mama we wtorek od 10.00.
2) Schola dziecięca w adwencie nie będzie miała prób, ale będzie śpiewać na roratach w piątki o 16.30.
3) Spotkanie młodzieży w piątek o 18.30. Zaprasza KSM!
8. Nabożeństwa:
1) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o 18.00.
2) Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.50.
9. Młodzież z KSM będzie rozprowadzać kartki świąteczne oraz sianko na stół w niedziele 9 i 16 grudnia.
10. Intencja żywego różańca na grudzień: o narodowe pojednanie w Polsce.
11. Grafik dla lektorów na grudzień dostępny jest w zakrystii.
12. Wzorem świętego Marcina, który umiał się dzielić z potrzebującymi, przez cały okres adwentu, w kruchcie kościoła będą do zabrania za dowolną ofiarą wiersze p. Kazimierza. Ofiary można wrzucać do skarbony. Zebrane środki przekażemy na cele charytatywne dla ubogich. Niech to będzie nasze wspólne dzieło.
13. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. Wspólnota.