1. Niedziela adwentu – 1 grudnia 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Daninę roczną w bieżącym roku złożyło 381 rodzin. Za tydzień niedziela gospodarcza – składka na pokrycie kosztów bramy na teren przykościelny. Dziękuję paniom z Trzcielina za wieńce adwentowe! Dziękuję panu Przemysławowi Młynarczykowi za prace elektryczne w kościele. Dziękuję pewnej rodzinie za ufundowanie renowacji obrazu Matki Bożej do kaplicy w podziemiach. Bóg zapłać!
2. Ksiądz abp Stanisław Gądecki informuje, że przygotowuje proces beatyfikacyjny Wandy Błeńskiej, świeckiej misjonarki, lekarza, żyjącej w latach 1911-2014 (edykt).
3. Dziś rozpoczęliśmy adwent i nowy rok liturgiczny:
1) Pamiętajmy o postanowieniach i duchowym przygotowaniu do świąt!
2) Roraty dla dzieci odprawiać będziemy w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Proponujemy zaplanować dzieciom ten czas (zaledwie 9 spotkań – 3 tygodnie). Dorosłych zapraszamy w adwencie na Msze św. w zwyczajnej porze, czyli o 18.00.
3) Roraty dla młodzieży i dorosłych będą dwa razy w tygodniu: w środy o 18.00 i soboty o 6.15. Zapraszamy ze świecami. W soboty zapraszamy na śniadanie!
4) Poświęcone opłatki można otrzymać w zakrystii i w biurze parafialnym. Opłatki na spotkania w grupach można otrzymać na probostwie (luzem – niepaczkowane).
5) Świece Caritas można nabyć przy kościele (13 i 6 zł).
6) Przygotowujemy paczki na święta dla potrzebujących. Można z drzewka wziąć symboliczne bombki. Paczki żywnościowe przynosimy w III niedzielę Adwentu – za dwa tygodnie – 15 grudnia.
4. Już za tydzień nasze Misje parafialne nawiedzenia i samo Nawiedzenie (12 grudnia).
1) Zaplanujmy czas, by wziąć udział w misjach. Naszym duchowym przewodnikiem będzie ks. Adam Anuszkiewicz z Białegostoku (zachęcamy do obejrzenia zamieszczonych w Internecie filmów).
2) Ulotki z zaproszeniem i programem misji i nawiedzenia do zabrania z kruchty.
3) Pod chórem wystawiliśmy skarbonę, do której można składać ofiary na pokrycie kosztów nawiedzenia.
4) W kruchcie przy zakrystii można zakupić materiały do dekoracji domów.
5) Strojenie terenu przy kościele w sobotę, 7 grudnia od godziny 10.00. Zapraszamy do współpracy!
6) Próba powitania Matki Bożej odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia o 14.00.
7) Funkcje liturgiczne i teksty czytań do odbioru w zakrystii. Plan dyżurów nocnych do zapisania.
5. Rozpoczęcie nawiedzenia w naszym dekanacie komornickim w przyszłą sobotę, 7 grudnia w Skórzewie.
6. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: czwartek adoracja do 20.00; na zakończenie nieszpory. W piątek spowiedź od 16.00 do 16.30 i od 17.15 do 18.00. W sobotę msza roratnia o 6.15, a potem śniadanie.
7. Obchód chorych w czwartek i piątek wg zwyczajnego planu (nowych chorych można zgłaszać w zakrystii).
8. W przyszłą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Poświęcenie medalików dla dzieci przed I Komunią podczas Mszy o 12.00.
9. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) Młodzież zapraszamy na spotkanie KSM w poniedziałek o 19.00.
2) Krąg Biblijny Mężczyzn w poniedziałek o 20.30.
3) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
4) Parafialna Rada Duszpasterska w środę o 19.00.
5) Próba scholii dziecięcej w piątek o 17.00. Zapraszamy dzieci!
6) Zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o 10.00.
10. Kiermasz Bożonarodzeniowy wyrobów rękodzielniczych uczestników WTZ Promyk odbędzie się w Konarzewie, w budynku WTZ, w poniedziałek, 2 grudnia 2019 od 17.00 (kartki świąteczne, stroiki, mydełka).
11. Wymienianki roczne na 2020 rok przyjmujemy w biurze parafialnym. Obowiązują dotychczasowe zasady: jedna Msza św. w miesiącu za tych zmarłych (trzeci piątek miesiąca).
12. Grafik dla lektorów na grudzień dostępny jest w zakrystii.
13. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.