1. Serdecznie dziękuję za troskę o parafię w wymiarze materialnym przez cały okres epidemii. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościelnej za posadzenie kwiatów i krzewów w obejściu kościoła. Bóg zapłać!
 2. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś kończymy okres wielkanocny. Msza za dzieci urodzone w maju dziś, 31 maja o 12.00. Jutro II dzień Zielonych Świąt, NMP Matki Kościoła. Msze święte o 18.00 i o 19.00 w Dopiewcu.
 3. Wracamy do kościołów w związku z poluzowaniem obostrzeń czasu epidemii:
  1) obowiązuje zasłanianie ust i nosa wewnątrz świątyni;
  2) dziś można jeszcze korzystać z dyspensy Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.; od 7 czerwca dyspensa będzie jedynie dla osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) i osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem;
  3) od przyszłej niedzieli jedynie Msza św. o 10.30 będzie transmitowana w Internecie, do końca transmitować będziemy także wieczorny różaniec; od jutra transmisje Mszy św. jedynie na zgłoszenie;
  4) w dalszym ciągu rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę;
  5) sakrament pojednania sprawujemy codziennie pół godziny przed Mszą świętą;
  6) modlitwa różańcowa każdego dnia (do 10 czerwca) o 20.30;
  7) Msze święte z intencjami z Lisówek odprawiamy do przyszłego tygodnia w kościele parafialnym w soboty o 16.00, a od 10 czerwca na powrót w Lisówkach (lecz bez możliwości udziału wiernych z zewnątrz).
  8) Czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej został przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Zachęcamy, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpić do sakramentu pokuty i duchowo odnowionym przyjąć Chrystusa w Komunii św.
 4. W najbliższych dniach:
  1) nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy od jutra po Mszy św. od poniedziałku do piątku;
  2) nowenna do Matki Bożej w środę po Mszy św. o 18.00;
  3) adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30;
  4) Biuro parafialne będzie czynne w czwartek od 15.00
  5) Próba scholki dziecięcej w piątek, 5 czerwca o 17.00;
 5. Obchód chorych w czwartek i piątek jedynie dla osób, które o to poproszą: prosimy o zgłoszenie dziś w zakrystii lub telefonicznie.
 6. I czwartek miesiąca: Msza św. dziękczynna za Eucharystię i kapłaństwo, po Mszy św. adoracja do 21, zna zakończenie modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.
 7. I piątek miesiąca: spowiedź od godziny 16.00, adoracja od 17.30.
 8. I sobota miesiąca: Msza św. o 8.00, po niej medytacja i modlitwa różańcowa.
 9. Prasa: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Wspólnota.
 10. Zmarła: + Franciszka Socha, najstarsza mieszkanka Konarzewa. RIP.
 11. #tęsknimyzawami

Módlmy się o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.