1. Trwa stan epidemii. Dbajmy wciąż, by nasze domy prawdziwie były „Kościołem Domowym”. Przemyślmy też stopniowy powrót do uczestnictwa we Mszy św. w kościele.
 2. Serdecznie dziękuję za troskę o parafię. Dziękuję też fundatorom i wykonawcom kapliczki św. Jana Pawła II przy ul. Ks. J. Laskowskiego. Bóg zapłać!
 3. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwamy w modlitwie o dary Ducha Świętego. Za tydzień Zielone Ś wiątki. Zakończymy okres wielkanocny. Przypominamy też o obowiązku spowiedzi wielkanocnej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca.
 4. W najbliższych dniach:
  1) Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św.
  2) nowenna do Matki Bożej w środę po Mszy św. o 18.00;
  3) adoracja Najśw. Sakramentu będzie wyjątkowo w piątek po Mszy św. do 20.30.
  4) Msza za dzieci urodzone w maju w niedzielę, 31 maja o 12.00
 5. Duszpasterstwo w czasie epidemii:
  1) obowiązuje norma w odniesieniu do ilości ludzi w kościołach: 1 osoba na 10 m2 – oznacza to, iż jednorazowo może być w naszej świątyni maksymalnie około 42 osób (w Dopiewcu ok. 24 osób);
  2) nadal można korzystać z dyspensy Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.;
  3) aż do odwołania Msze święte z kościoła będą transmitowane w Internecie;
  4) w dalszym ciągu rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę – nie wolno tego jednak czynić używając chusteczki czy rękawiczki. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę (por. Dekret z 7 maja 2020)
  5) sakrament pojednania sprawujemy codziennie pół godziny przed Mszą świętą w Kaplicy Miłosierdzia;
  6) kościół pozostaje otwarty na modlitwę w ciągu dnia;
  7) modlitwa różańcowa każdego dnia o 20.30 (w domach w łączności z transmisją);
  8) Biuro Parafialne czynne będzie po Mszach świętych w dni powszednie od poniedziałku do piatku; ponieważ nie należy korzystać z poczekalni nie będzie nadal czwartkowych dyżurów w Biurze; zachęcam do załatwiania spraw urzędowych online.
  9) Msze święte z intencjami z Lisówek odprawiamy w kościele parafialnym w soboty o 16.00.
  10) Nie odbędzie się procesja ulicami w uroczystość Bożego Ciała (por. Dekret z 7 maja 2020).
 6. Prasa: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 7. #tęsknimyzawami

Módlmy się o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.