1. Serdecznie dziękuję za troskę o parafię. Za tydzień składka gospodarcza. Za tydzień też zbiórka do puszek na utrzymanie Seminarium. Bóg zapłać!
  2. Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w najbliższy czwartek, 11 czerwca. Msze święte o 8.00, 9.30 (Dopiewiec), 10.30 z procesją eucharystyczną wokół kościoła, 15.00 (I Komunia święta) i 18.00. W oktawie Bożego Ciała codzienna procesja wokół kościoła. Zapraszamy do podjęcia dyżurów liturgicznych, jednak bez osób do prowadzenia księdza i bez procesji z darami. Zapraszamy służbę liturgiczną i dziewczynki do sypania kwiatków. Plan dyżurów liturgicznych:
    1) Czwartek, 11 czerwca: ul. Kościelna i Bukowska oraz Wiśniowa, Miodowa, Spadziowa, Tarasowa, Słoneczna, Pogodna, Wspólna i Tęczowa i inne
    2) Piątek, 12 czerwca: Trzcielin, Joanka, Lisówki
    3) Sobota, 13 czerwca: Konarzewo, ul. Kwiatowa, Ogrodowa, Letnia, Stęszewska i Glinki
    4) Niedziela, 14 czerwca: Dopiewiec (jednak bez procesji, z nabożeństwem)
    5) Poniedziałek, 15 czerwca: Konarzewo, ul. Dopiewska, Rubinowa, Perłowa, Lazurowa, Zielona, Sezamkowa, ks. J.Laskowskiego, ks. St.Hartlieba, Owocowa i inne
    6) Wtorek, 16 czerwca: Gołuski
    7) Środa, 17 czerwca: Konarzewo, ul. Szkolna, Krokusowa, Frezjowa, Wesoła, Spokojna, Topazowa, A.Radomickiego, Szafirowa, Młyńska, Diamentowa, Platynowa
    8) Czwartek, 18 czerwca: Chomęcice
    9) Piątek, 19 czerwca, Najświętszego Serca Pana Jezusa: Konarzewo, ul. Poznańska i 25-lecia (bez ołtarza przy kościele)
  3. W najbliższych dniach:
    1) nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy po Mszy św.;
    2) nowenna do Matki Bożej w środę po Mszy św. o 18.00;
    3) zakończenie modlitw różańcowych w środę o 20.30; adoracja Najśw. Sakramentu od Mszy św.;
    4) Biuro parafialne będzie czynne wyjątkowo w piątek od 16.00 do 16.30;
    5) nie będzie piątkowej adoracji.
  4. Przypominamy, że w związku z pandemią Covid-19:
    1) obowiązuje zasłanianie ust i nosa wewnątrz świątyni;
    2) dyspensa od obowiązku Mszy niedzielnej i świątecznej udzielona została jedynie osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) i osobom, które czują wielką obawę przed zarażeniem;
    3) Msza św. o 10.30 jest transmitowana w Internecie, transmisje innych Mszy i nabożeństw na życzenie;
    4) w dalszym ciągu rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę;
    5) modlitwa różańcowa jeszcze do środy, 10 czerwca o 20.30 (z transmisją);
    6) Msze święte w kaplicy DPS w Lisówkach o 16.00 odprawiamy na powrót od środy, 10 czerwca (w bieżącym tygodniu w środę i sobotę), lecz bez możliwości udziału wiernych z zewnątrz.
    7) Czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej został przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
  5. Prasa: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Wspólnota.
  6. Zmarli: + Przemysław Kaczmarek z Chomęcic; + Bogumiła Nowak z Dopiewca. RIP.

Módlmy się o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby: