1. Serdecznie dziękuję za troskę o parafię. Dziś składka gospodarcza. Dziś też zbiórka do puszek na szkoły i uczelnie katolickie. Za tydzień zbiórka na Arcybiskupie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codzienna procesja wokół kościoła po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy do podjęcia dyżurów liturgicznych, jednak bez osób do prowadzenia księdza i bez procesji z darami. Zapraszamy służbę liturgiczną i dziewczynki do sypania kwiatków. Plan dyżurów liturgicznych:
  1. Poniedziałek, 15 czerwca: Konarzewo, ul. Dopiewska, Rubinowa, Perłowa, Lazurowa, Zielona, Sezamkowa, ks. J.Laskowskiego, ks. St.Hartlieba, Owocowa i inne
  1. Wtorek, 16 czerwca: Gołuski (Msza św. o 18.00)
  1. Środa, 17 czerwca: Konarzewo, ul. Szkolna, Krokusowa, Frezjowa, Wesoła, Spokojna, Topazowa, A.Radomickiego, Szafirowa, Młyńska, Diamentowa, Platynowa
  1. Czwartek, 18 czerwca: Chomęcice
  1. Piątek, 19 czerwca, Najświętszego Serca Pana Jezusa: Konarzewo, ul. Poznańska i 25-lecia (bez ołtarza przy kościele). Z udziałem Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo.
 3. W najbliższych dniach:
  1. nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy po Mszy św.;
  1. Msza św. we wtorek o 8.00 i 18.00;
  1. Biuro parafialne będzie czynne w czwartek od 15.00;
  1. W tym tygodniu nie będzie piątkowej adoracji.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 5. Kandydaci do bierzmowania:
  1. klasy VII zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 18.00, po Mszy św. 15 minutowe spotkanie;
  1. klasy VIII zapraszamy w czwartek na Mszę św. o 18.00, a po Mszy 15 minutowe spotkanie w kościele.
 6. Przypominamy, że w związku z pandemią Covid-19:
  1. obowiązuje zasłanianie ust i nosa wewnątrz świątyni;
  1. dyspensa od obowiązku Mszy niedzielnej i świątecznej udzielona została jedynie osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) i osobom, które czują wielką obawę przed zarażeniem;
  1. rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę;
  1. Msze święte w kaplicy DPS w Lisówkach bez możliwości udziału wiernych z zewnątrz.
  1. Czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej został przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
 7. Prasa: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Wspólnota.
 8. Zmarli: + Czesława Ratajczak z Chomęcic. RIP.

Módlmy się o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby:

Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.