Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa – 25 marca 2018

1. Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na daninę roczną. W akcji „Woreczek ryżu” zebraliśmy 952,02 zł.
2. Dziś Niedziela Palmowa i rozpoczęcie obchodów Wielkiego Tygodnia.
1) Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. Procesja na rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia tradycyjnie z ronda o 11.45.
2) Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.
3) Dziś przynosimy paczki żywnościowe dla potrzebujących na święta.
4) Msza św. w intencji dzieci urodzonych w marcu odbędzie się dziś o 12.00.
5) Droga Krzyżowa ulicami Konarzewa jutro, w Wielki Poniedziałek, 26 marca o 19.00. Pójdziemy do krzyża przy ul. Stęszewskiej (obok dawnej gorzelni). Kolejność niesienia krzyża: 1. Kapłani, organista i kościelny 2. Ministranci 3. Młodzież 4. Matki Różańcowe 5. Panowie z róży św. Józefa 6. Panie noszące feretrony 7. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych 8. Kręgi biblijne 9. Mieszkańcy Dopiewca 10. Mieszkańcy Lisówek 11. Mieszkańcy Trzcielina 12. Mieszkańcy Chomęcic 13. Mieszkańcy Gołusek 14. Bractwo św. Józefa, które także zaopiekuje się krzyżem. Chętni do czytania rozważań proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii.
3. Przedświąteczny dyżur w Biurze parafialnym w wielką środę o d 16.00 do 17.00.
4. Zbiórki ministrantów: w Wielką Środę o 19.00, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę po jutrzni – o 8.30.
5. Spowiedzi św. słuchamy dziś jeszcze podczas Gorzkich Żalów. Jedynie w ograniczonym wymiarze będziemy spowiadać przed Mszami w poniedziałek, wtorek i środę – z uwagi na spowiedzi w dekanacie: poniedziałek – Plewiska, św. Faustyny; wtorek – Plewiska – bł. Jerzego; środa – Skórzewo.
6. Triduum Paschalne, to najważniejsze dni w roku liturgicznym: Wielki Czwartek (dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii, ale także zdrady i pojmania), Wielki Piątek (dzień śmierci i pogrzebu Jezusa), Wielka Sobota (dzień zstąpienia do otchłani, oczekiwania na zmartwychwstanie). Znajdźmy czas na najważniejsze wydarzenia liturgiczne w roku. Przez cały okres Triduum kościół będzie otwarty non-stop. W zakrystii można się zapisywać na dyżury w godzinach nocnych.
1) Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00. Adoracja przy ciemnicy.
2) Wielki Piątek – dzień postu ścisłego!
 8.00 – Modlitwa liturgiczna: Jutrznia;
 15.00 – rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego,
 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Grobie Pańskim.
3) Wielka Sobota – choć nie obowiązuje post, zachęcamy do wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
 8.00 – Modlitwa liturgiczna: Jutrznia;
 Poświęcenie pokarmów w kościele co godzinę o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.
 Poświęcenie pokarmów w poszczególnych miejscowościach: Lisówki 11.00; Trzcielin 11.15; Lisówki DPS 11.30; Dopiewiec 12.30; Gołuski 12.45; Chomęcice: 13.00, Wypalanki 13.15.
 15.00 – nowenna do Miłosierdzia Bożego.
4) 21.00 – Liturgia Wielkanocna Wigilii Paschalnej – ze świecami odnowimy przyrzeczenia chrzcielne; zabierzmy do kościoła białe szale lub chusty, które na wzór białej szaty z chrztu świętego założymy na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę o przygotowanie procesji – sztandarów i feretronów.
7. Wielkanoc: Msze święte w kościele parafialnym o 8.00, 10.30 i 12.00, w Dopiewcu i w Lisówkach o 9.30. Nie ma Mszy św. wieczornej!
8. Przypominamy, że Msze święte za zmarłych z okazji pogrzebu odprawiamy z zasady podczas Mszy św. zbiorowych, a jedynie od najbliższej rodziny podczas indywidualnych intencji. Zasada ta dotyczy także Mszy św. zamawianych, gdy pogrzeb odbywa się poza parafią. Prosimy o zrozumienie. Msze zbiorowe odprawiamy w środy (dwa razy w miesiącu) w łączności z nowenną do Matki Bożej, a także w niektóre dni świąteczne.
9. Grafik dla lektorów na kwiecień dostępny jest w zakrystii.
10. W sprzedaży baranki z białej czekolady (4 zł), świece Caritas i kartki pocztowe z kopertą.
11. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. „Wspólnota”.

Módlmy się o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.