Program obchodów parafialnych uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

7 – 15 czerwca 2012

Uroczystość Bożego Ciała – 7 czerwca – Procesja ulicami Kościelną, Szkolną i Młyńską

Hasła do ołtarzy (proponowane):

• KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM
• KOŚCIÓŁ ŚRODOWISKIEM WZRASTANIA
• KOŚCIÓŁ MIEJSCEM NADZIEI
• KOŚCIÓŁ SZKOŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI

DYŻURY:

Czwartek, 7 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – godzina 10.00

Ulice: Szkolna, Młyńska i przyległe

Piątek, 8 czerwca – godzina 18.00

Trzcielin, Lisówki, Joanka

Sobota, 9 czerwca – godzina 18.00

Ulice: Kwiatowa, Ogrodowa, Stęszewska

Niedziela, 10 czerwca – godzina 12.00

Ulice: Dopiewiec – procesja ulicą Leśną

Poniedziałek, 11 czerwca – godzina 18.00

Gołuski

Wtorek, 12 czerwca – godzina 18.00

Ulice: Dopiewska i przyległe

Środa, 13 czerwca – godzina 18.00

Ulice: Poznańska i 25-lecia

Czwartek, 14 czerwca – godzina 19.00

Chomęcice – procesja ulicą Poznańską (od Koźlaka do krzyża u wylotu Stęszewskiej)

Piątek, 15 czerwca – Najświętszego Serca Pana Jezusa – godzina 18.00

Ulice: Kościelna, Bukowska i przyległe (ołtarz przy krzyżu misyjnym na zewnątrz kościoła).

W poszczególne dni Oktawy odprawiamy Mszę świętą połączoną z nieszporami o godzinie 18.00, a po niej procesję eucharystyczną wokół kościoła.

W niedzielę w Oktawie procesja po Mszy o 12.00 w Dopiewcu.

Za zakończenie Oktawy procesja do czterech ołtarzy w Chomęcicach.

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa akt przebłagania i oddania parafii Sercu Bożemu.

Bardzo proszę, aby:

1. Godnie oddać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.
  2. Udekorować okna, domy, obejścia. Wywiesić flagi kościelne i narodowe.
  3. Przygotować Eucharystię i procesję na Boże Ciało i Oktawę.
  4. Przygotować dziewczynki do sypania kwiatków. Dzieci pierwszokomunijne w albach. Proszę o życzliwą – jak zawsze – pomoc ze strony rodziców.
  5. Zorganizować przedstawicieli do czytania, niesienia baldachimu, sztandarów, feretronów…
  6. Uczestniczyć w procesji w odświętnych strojach, każdy według przynależności i godności (np. poczty sztandarowe, Bractwo Kurkowe…).
  7. Odebrać teksty czytań i modlitwy powszechnej (w zakrystii od 1 czerwca, a także na stronie internetowej).
  8. Przychodzić na wspólne dziękczynienie za dar Eucharystii w miarę możności każdego dnia Oktawy, a nie tylko w dniu wypadającego dyżuru.