Ogłoszenia parafialne
27. Niedziela zwykła – 6 października 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Bóg zapłać! Za tydzień Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla młodzieży. Za tydzień także niedziela gospodarcza, taca na cele inwestycyjne i remontowe.
2. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych dziś o 12.00.
3. Różaniec przy figurze w Gołuskach dziś o 16.00.
4. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) Szafarze w poniedziałek o 19.00.
2) Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.00.
3) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
4) Parafialna Rada Duszpasterska w środę o 19.00.
5) KSM zaprasza młodzież na spotkanie w czwartek – Msza św. o 18.00, a po niej spotkanie. Zapraszamy!
6) Nie będzie próby scholki dziecięcej w piątek.
7) Zbiórki ministrantów w sobotę: o 10.00 starsi i o 11.00 młodsi.
5. Dwunasty dzień miesiąca, czyli ósmy miesiąc naszej nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej w najbliższą sobotę, 12 października. O 20.30 nabożeństwo słowa Bożego i modlitwa różańcowa. Modlić się będziemy za wszystkie osoby zaangażowane w życie parafii, członków naszych grup duszpasterskich. Indywidualne intencje można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
6. Nabożeństwa różańcowe: wtorek po Mszy św. o 8.00, w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy wieczornej, w sobotę podczas nabożeństwa o 20.30, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Prowadzą modlitwę: w poniedziałki: dzieci i rodziny; wtorki: Żywy Różaniec; środy: członkowie Rad Parafialnych; czwartki: grupy biblijne i Caritas; piątki: młodzież i służba liturgiczna.
7. Intencja żywego różańca na październik: za członków żywego różańca i o jego rozkwit w naszej parafii.
8. Bezpieczne Konarzewo – program w Dopiewskim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok. Gorąco zachęcamy do poparcia projektu i oddania głosu!
9. Grafik dla lektorów na październik dostępny jest w zakrystii.
10. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
11. Zmarł: + Michał Rozumek z Konarzewa. RIP.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.