1. Trwa stan epidemii. Dbajmy wciąż, by nasze domy prawdziwie były „Kościołem Domowym”. Przemyślmy też stopniowy powrót do uczestnictwa we Mszy św. w kościele.
 2. Serdecznie dziękuję za troskę o parafię. Zakończyliśmy prace przy termomodernizacji i elewacji budynku ośrodka rekolekcyjnego. Zakupiliśmy także dwa stojaki na środki do dezynfekcji rąk. Dziękuję mieszkańcom ulicy Kościelnej, moim sąsiadom, za uporządkowanie terenów zielonych wokół kościoła, posianie trawy, posadzenie roślin. Bóg zapłać!
 3. Dziś po raz ostatni możliwość przystąpienia do Komunii świętej po Mszach św.: o 8.00, 10.30 i 18.00; od następnej niedzieli nie będzie już takiej możliwości.
 4. Jutro (18 maja) przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
  1) Naszym dniem szczególnej wdzięczności Bogu za św. Jana Pawła jest dzisiejsza niedziela.
  2) Laurka dla Jana Pawła II to nasza parafialna akcja dla dzieci. Zachęcamy do wykonania laurek dla Jana Pawła i przyniesienia ich do kościoła do jutra. W kruchcie umieszczona jest tablica do której można je samodzielnie przyczepić (lub pudełko, w którym można je złożyć, by zostały przyczepione).
  3) Zachęcamy do podjęcia inicjatyw zaśpiewajmy Barkę Janowi Pawłowi II
  4) Polecamy w akcję #ThankYouJohnPaul2 prowadzoną w mediach społecznościowych.
 5. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W najbliższych dniach:
  1) Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św.
  2) dni modlitw o dobre urodzaje od poniedziałku do środy (tzw. dni krzyżowe);
  3) nowenna do Matki Bożej w środę po Mszy św. o 18.00;
  4) adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30;
 7. Duszpasterstwo w czasie epidemii:
  1) obowiązuje norma w odniesieniu do ilości ludzi w kościołach: 1 osoba na 10 m2 – oznacza to, iż jednorazowo może być w naszej świątyni maksymalnie około 42 osób (w Dopiewcu ok. 24 osób);
  2) nadal można korzystać z dyspensy Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.;
  3) aż do odwołania Msze święte z kościoła będą transmitowane w Internecie;
  4) w dalszym ciągu rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę – nie wolno tego jednak czynić używając chusteczki czy rękawiczki. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę (por. Dekret z 7 maja 2020)
  5) sakrament pojednania sprawujemy codziennie pół godziny przed Mszą świętą w Kaplicy Miłosierdzia;
  6) kościół pozostaje otwarty na modlitwę w ciągu dnia;
  7) modlitwa różańcowa każdego dnia o 20.30 (w domach w łączności z transmisją);
  8) Biuro Parafialne czynne będzie po Mszach świętych w dni powszednie; ponieważ nie należy korzystać z poczekalni nie będzie nadal czwartkowych dyżurów w Biurze; zachęcam do załatwiania spraw urzędowych online.
  9) Msze święte z intencjami z Lisówek odprawiamy w kościele parafialnym w soboty o 16.00.
  10) Nie odbędzie się procesja ulicami w uroczystość Bożego Ciała (por. Dekret z 7 maja 2020).
 8. Uroczystość Komunijną dzieci przewidujemy na niedzielę, 27 września o 12.00. Rodzice pragnący, by ich dzieci przystąpiły do I Komunii św. w trybie indywidualnym jeszcze w tym roku szkolnym, mogą umówić terminy na specjalnych Mszach św. Informacje na stronie internetowej parafii. Odbiór alb w środę, 20 maja od 17.15 w jadalni Ośrodka.
 9. Prasa: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 10. #tęsknimyzawami

Módlmy się o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.