1. Trwa stan epidemii. Dbajmy wciąż, by nasze domy prawdziwie były „Kościołem Domowym”.
  2. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na utrzymanie parafii. Bóg zapłać!!
  3. Dziś możliwość przystąpienia do Komunii świętej po Mszach św.: o 8.00, 10.30 i 18.00.
  4. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św.
  5. W najbliższych dniach:
    1) Wtorkowa Msza święta odbędzie się zwyczajnie o godzinie 8.00 (a nie jak pierwotnie zakładano w Białym Tygodniu o 18.00).
    2) Nowenna do Matki Bożej w środę po Mszy św. o 18.00.
    3) Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka dzień 14 maja (czwartek) będzie na całym świecie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa;
    4) Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30.
    5) Msza za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek o 18.00.
  6. 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji poświęcimy kapliczkę dedykowaną Świętemu przy ul. Ks. J. Laskowskiego (termin ustalimy z fundatorami). Naszym dniem szczególnej wdzięczności Bogu za św. Jana Pawła będzie przyszła niedziela.
  7. Uroczystość Komunijną dzieci przewidujemy na niedzielę, 27 września o 12.00. Ks. Marek Jański po objęciu parafii spotka się z rodzicami dzieci, by ustalić szczegóły. Rodzice pragnący, by ich dzieci przystąpiły do I Komunii św. w trybie indywidualnym jeszcze w tym roku szkolnym, mogą umówić terminy na specjalnych Mszach św. w dni powszednie w końcu maja i w czerwcu. Informacje na stronie internetowej parafii.
  8. Minimum duszpasterskie w czasie epidemii:
    1) obowiązuje norma w odniesieniu do ilości ludzi w kościołach: 1 osoba na 15 m2 – oznacza to, iż jednorazowo może być w naszej świątyni maksymalnie około 30 osób (w Dopiewcu ok. 15 osób).
    2) dyspensa Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. obowiązuje do odwołania;
    3) aż do zakończenia obowiązywania dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej wszystkie Msze święte z kościoła będą transmitowane w Internecie;
    4) w dalszym ciągu rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę – nie wolno tego jednak czynić używając chusteczki czy rękawiczki. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę (por. Dekret z 7 maja 2020)
    5) sakrament pojednania sprawujemy codziennie pół godziny przed Mszą świętą w Kaplicy Miłosierdzia;
    6) kościół pozostaje otwarty na modlitwę w dni powszednie od 8.00;
    7) jednoczymy się na modlitwie różańcowej w domach każdego dnia o 20.30; modlitwa kapłanów naszej parafii o 20.30 jest transmitowana w Internecie, zachęcamy do łączności;
    8) Biuro Parafialne czynne będzie jedynie w sprawach pilnych po Mszach świętych w dni powszednie; zachęcam do załatwiania spraw urzędowych online.
    9) Msze święte z intencjami z Lisówek odprawiamy w kościele parafialnym w soboty o 16.00.
    10) Nie odbędzie się procesja ulicami w uroczystość Bożego Ciała (por. Dekret z 7 maja 2020).
  9. Prasa: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
  10. #zostańwdomu; #tęsknimyzawami

Módlmy się o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby: