Ogłoszenia parafialne
30. Niedziela zwykła – 27 października 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. Z okazji Niedzieli Misyjnej zebraliśmy 1211,04 zł. Bóg zapłać! Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na utrzymanie naszego Seminarium.
2. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) KSM zaprasza młodzież na spotkanie w poniedziałek – Msza św. o 18.00, a po niej spotkanie.
2) Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.30.
3) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
4) Grupa Biblijna w środę o 19.00.
3. Ostatnie nabożeństwa różańcowe: w poniedziałek, środę, czwartek po Mszy wieczornej, wtorek po Mszy św. o 8.00. W Dopiewcu różaniec o 17.
4. Uczniowie klas VII pragnący przystąpić do bierzmowania rozpoczną przygotowania dziś, 27 października. Podczas Mszy św. o 10.30 złożą swoje prośby o przygotowanie do bierzmowania.
5. Katecheza dla dzieci klas III dziś o 11.30.
6. Katecheza przed chrztem w środę, 30 października 2019, g. 19.00. Chrzty w niedzielę, 3 listopada o 12.00.
7. Bal Wszystkich Świętych w czwartek, 31 października o 19.00 w jadalni ośrodka rekolekcyjnego – zapraszamy dzieci w przebraniach świętych na zabawę w wieczór poprzedzający uroczystość poświęconą Kościołowi Zwycięskiemu w Niebie. Organizatorem jest młodzież z KSM. Prosimy zgłosić obecność dzieci. Przy tej okazji przypominam, że obce naszej tradycji i wierze są obchody tzw. Halloween. Uczmy dzieci szacunku do zmarłych i modlitwy za nich, a nie zgadzajmy się na żarty ze spraw ostatecznych.
8. Uroczystość Wszystkich Świętych w piątek, 1 listopada. Msza święta świąteczna wigilijne w czwartek o 16.00 w Lisówkach, a w uroczystość Msze św. o 8.00, 9.30 w Dopiewcu, o 10.30 oraz o 12.00 na cmentarzu. Nie ma Mszy św. wieczornej. Różaniec na cmentarzu o 19.00 prowadzony przez młodzież. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
9. Dzień Zaduszny w sobotę. Msze św. o 8.00 z procesją za zmarłych wokół kościoła; o 9.30 w Dopiewcu, o 16.00 w Lisówkach, 18.00 za zmarłych w ostatnim roku. Do Mszy św. o 18.00 zmarłych w ostatnim roku członków rodzin i przyjaciół spoza naszej parafii można zgłaszać w zakrystii. Na początku tej Mszy św. wspominamy wszystkich którzy odeszli w ubiegłym roku i zapalamy im świeczkę.
10. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych! Odpust zupełny za zmarłych można ofiarować pod zwykłymi warunkami w dniach 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych oraz od południa 1 XI do 2XI za nawiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę. Korzystajmy z tych darów duchowych.
11. Kartki na wymienianki jednorazowe wyłożyliśmy pod chórem. Można z nich skorzystać, można też na dowolnej kartce wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych. Odczytujemy je 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. w dniach 2 – 8 listopada. Można zaznaczyć, przed którą Mszą mają być odczytane. Kartki wraz z ofiarą składamy do skarbony stojącej pod chórem.
12. Wymienianki roczne będziemy przyjmować po odpuście parafialnym.
13. I piątek miesiąca (1.11): spowiedź w czwartek, 31 października od 17.30.
14. Intencja żywego różańca na listopad: o życie wieczne dla naszych zmarłych.
15. Obchód chorych odbędzie się w kolejnym tygodniu w czwartek i piątek, 7 i 8 listopada.
16. Nowenna do św. Marcina rozpoczyna się w niedzielę, 3 listopada. Wstawiennictwu naszego Patrona polecać będziemy sprawy wszystkich parafian w modlitwach odmawianych w łączności z Mszą św. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy także prywatnie. „Modlitewnik do św. Marcina” wciąż dostępny w sprzedaży (5 zł).
17. Nawiedzenie Matki Bożej już za półtora miesiąca, 12 grudnia. Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach.
18. Prosimy o uporządkowanie kwestii opłaty tzw. „pokładnego” na naszym cmentarzu. Groby nieopłacone będą sukcesywnie przeznaczane do likwidacji.
19. Grafik dla lektorów na listopad dostępny jest w zakrystii.
20. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.