1. Trwa epidemia choroby COVID-19. Zmianie uległo wiele przestrzeni naszego życia, także parafialnego.
 2. Apeluję o przestrzeganie norm wydawanych przez władze państwowe, w szczególności w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Zapewniam, że parafia dokłada wszelkich starań, by zapewnić wierzącym bezpieczeństwo sanitarne na modlitwie w kościołach.
 3. W związku z zagrożeniem epidemicznym:
  1) Zostańmy w domach! Ksiądz Arcybiskup zachęca, byśmy korzystali z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.,
  2) kościół pozostaje otwarty na modlitwę przez cały dzień;
  3) wszystkie Msze święte odbywają się w kościele (ze względu na niewielką kubaturę kaplicy pw. św. Stanisława w podziemiach kościoła, czasowo zawieszamy korzystanie z niej);
  4) na Mszach świętych nie może być więcej niż 50 osób; pamiętajmy o tych, którzy mają zamówioną intencję;
  5) nie ma możliwości korzystania przez osoby z zewnątrz z kaplicy pw. Opatrzności Bożej w Lisówkach. Zgodnie z zarządzeniem Starosty Poznańskiego wstęp do DPS możliwy jest jedynie po uzyskaniu indywidualnej zgody dyrektora. Msze święte w soboty o 16.00 będą nadal tam sprawowane w przyjętych intencjach, ale uczestniczyć w nich mogą jedynie pensjonariusze i pracownicy DPS;
  6) nie błogosławimy dzieci po Mszy św. i nie rozprowadzamy Ziarna;
  7) podczas każdej Mszy świętej modlimy się o zdrowie dla wszystkich Parafian, a modlitwa do Świętego Michała Archanioła, odmawiana na zakończenie każdej Eucharystii, aplikowana będzie w intencji o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby;
  8) odwołujemy wszystkie nabożeństwa;
  9) zawieszone zostają wszystkie spotkania grup parafialnych i katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentów świętych (chrzest, bierzmowanie, I Komunia święta);
  10) Biuro Parafialne czynne będzie po Mszach świętych w dni powszednie i w sprawach pilnych;
  11) każdego dnia powszedniego od zakończenia wieczornej Mszy świętej do godziny 21.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu;
  12) Arcybiskup zachęca do modlitwy różańcowej w domach każdego dnia o 20.30.
  13) Od dziś zmiana intencji Żywego Różańca: o pokonanie koronawirusa.
 4. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Opalenicy do Konarzewa odbędzie się 3 kwietnia. Zapisy w Internecie.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary: składka gospodarcza (4 162, 65); Ad Gentes (587,90); Woreczek Ryżu (796,15)
 6. Skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego wystawiona jest pod chórem. Dziękuję za ofiary.

Módlmy się o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.