1. Trwa stan epidemii. Zadbajmy, by nasze domy prawdziwie były „Kościołem Domowym”.
 2. Zmiany personalne: Arcybiskup zadecydował o zakończeniu mojej posługi w Konarzewie i z dniem 1 sierpnia 2020 skierował mnie do pracy w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu na Ratajach. Dziękuję Wam za najpiękniejsze wspólne lata budowania żywego Kościoła w Konarzewie. Proszę, nie zapominajcie o mnie w modlitwach. Od 1 sierpnia proboszczem naszej parafii zostanie ks. Marek Jański, dotychczasowy proboszcz w Boruszynie.
 3. Zapowiedzi święceń: W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że kleryk Krzysztof DOPIERAŁA, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia diakonatu w Poznaniu, dnia 16 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianego święcenia, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mających otrzymać święcenia oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
 4. Serdecznie dziękuję za składane ofiary, szczególnie za przelewy na parafialne konto. Bóg zapłać!!
 5. Dziś możliwość przystąpienia do Komunii świętej po Mszach św.: o 8.00, 10.00 i 18.00.
 6. Dziękujemy Bogu za wczorajszy deszcz i modlimy się o jeszcze. Specjalna Msza święta w tej intencji zostanie odprawiona jutro o 8.00. Codziennie modlitwa o deszcz podczas wieczornego różańca.
 7. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie od 1 maja po Mszy św.
 8. Pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od 16.00 do 18.00.
 9. W piątek Arcybiskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 10. Pierwsza sobota miesiąca: Msza św. o 8.00, medytacja i różaniec.
 11. Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona jest na sobotę, z uwagi na niedzielę okresu wielkanocnego.
 12. Minimum duszpasterskie w czasie epidemii:
  1) obowiązuje norma w odniesieniu do ilości ludzi w kościołach: 1 osoba na 15 m2 – oznacza to, iż jednorazowo może być w naszej świątyni maksymalnie około 30 osób (w Dopiewcu ok. 15 osób).
  2) dyspensa Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. obowiązuje do odwołania;
  3) aż do zakończenia obowiązywania dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej wszystkie Msze święte z kościoła będą transmitowane w Internecie;
  4) kościół pozostaje otwarty na modlitwę w dni powszednie od 8.00;
  5) jednoczymy się na modlitwie różańcowej w domach każdego dnia o 20.30; modlitwa kapłanów naszej parafii o 20.30 jest transmitowana w Internecie, zachęcamy do łączności;
  6) Biuro Parafialne czynne będzie jedynie w sprawach pilnych po Mszach świętych w dni powszednie; zachęcam do załatwiania spraw urzędowych online.
  7) Msze święte z intencjami z Lisówek odprawiamy w kościele parafialnym w soboty o 16.00.
 13. Nowenna do Matki Bożej w środę po Mszy św. o 18.00.
 14. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 16.00 (w czasie spowiedzi).
 15. Zmarła: + Bronisława Wiśniewska z Chomęcic. Pogrzeb w środę o 12.00. RIP.
 16. #zostańwdomu; #tęsknimyzawami

Módlmy się o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.