3. Niedziela adwentu – Gaudete – 15 grudnia 2019

1. Wielce dziękuję za przygotowanie i manifestacyjny udział w Nawiedzeniu. Niech Królowa Polski wszystkim wynagrodzi. Szczegółowe podsumowanie odbędzie się za tydzień. Dziękuję za ufundowanie i wybudowanie kapliczki św. Jana Pawła II przy ul. Ks. J. Laskowskiego w Konarzewie (róg Dopiewskiej). Poświęcimy ją niebawem. Dziękuję za składkę gospodarczą, która wyniosła 5 359,47 zł. Na Kościół na Wschodzie 789,56. Bóg zapłać!
2. Nasz kleryk Krzysztof Dopierała przeżywa dziś w Katedrze uroczystość oficjalnego przyjęcia do grona kandydatów do święceń. Módlmy się za niego i o nowe powołania.
3. Trwa adwent:
1) Pamiętajmy o postanowieniach i duchowym przygotowaniu do świąt!
2) Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o 16.30.
3) Roraty dla młodzieży i dorosłych w środę o 18.00 i w sobotę o 6.15( o 6.00 Godzinki). Czy możemy zastanowić się, czy w następnym roku nie odprawiać częściej rorat rano dla dorosłych?
4) Poświęcone opłatki można otrzymać w zakrystii i w biurze parafialnym. Opłatki na spotkania w grupach można otrzymać na probostwie (luzem – niepaczkowane).
5) Świece Caritas można nabyć przy kościele (13 i 6 zł).
6) Dziś przynosimy paczki na święta dla potrzebujących. Dziękuję za ich przygotowanie.
7) Spowiedź dodatkowo w sobotę od 16.00 do 17.30. Spowiadamy także pół godziny przed Mszą św.
4. Opłatki Sołeckie: Dopiewiec dziś o 11.00, Konarzewo dziś o 13.00 w CRK – zapraszamy w imieniu sołtysów!
5. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) Młodzież zapraszamy na spotkanie KSM w poniedziałek o 19.00.
2) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
3) Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 starsi, o 11.00 młodsi.
6. Grafik dla lektorów na grudzień dostępny jest w zakrystii.
7. Pamiątki Nawiedzenia: książeczki, obrazy i pamiątkowe ryngrafy do nabycia przy kościele.
8. Sianko na stół wigilijny i pierniczki rozprowadza młodzież z KSM.
9. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
10. Zmarła: śp. Joanna Mikołajczak z Gołusek. RIP. Adama Kaźmierczaka we wtorek o 12.00. RIP.

Módlmy się w intencji Kościoła i nas samych: