Ogłoszenia parafialne
29. Niedziela zwykła – 20 października 2019

1. Dziękuję za składane ofiary. W Dzień Papieski na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1074,60 zł, a na składkę gospodarczą 5185,79 zł. Dziś zbiórka do puszek na misje z okazji Niedzieli Misyjnej. Bóg zapłać!
2. Dziś odbywa się coroczne ogólnopolskie liczenie wiernych podczas Mszy św. niedzielnych.
3. Dziś zapraszamy do kina w Buku na film Tajemnica Ojca Pio (20 października, 14.00).Dojazd we własnym zakresie. Cena 10zl.
4. Nasza Grupa Biblijna obchodzi srebrny jubileusz istnienia. W poniedziałek, 21 października dziękować będziemy Bogu za łaski udzielone członkom grupy na przestrzeni ćwierćwiecza. Msza św. dziękczynna o 18.00, a po niej spotkanie i urodzinowy tort. Zapraszamy!
5. Zebrania i spotkania w tygodniu:
1) KSM zaprasza młodzież na spotkanie w poniedziałek – Msza św. o 18.00, a po niej spotkanie.
2) Café Mama we wtorek od 9.30-11.30.
3) Próba scholki dziecięcej w piątek o 17.00.
4) Credo in Deum w piątek o 19.00.
6. Nabożeństwa różańcowe: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy wieczornej, wtorek po Mszy św. o 8.00, w sobotę o 17.30, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. W Dopiewcu różaniec o 17.
7. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w październiku za tydzień o 12.00. Można zgłaszać dzieci w zakrystii.
8. Uczniowie klas VII pragnący przystąpić do bierzmowania rozpoczną przygotowania za tydzień, w niedzielę, 27 października. Podczas Mszy św. o 10.30 złożą swoje prośby o przygotowanie do bierzmowania.
9. Katecheza dla dzieci klas III w niedzielę, 27 października o 11.30.
10. Katecheza przed chrztem w środę, 30 października 2019, g. 19.00.
11. Kartki na wymienianki jednorazowe wyłożyliśmy pod chórem. Można z nich skorzystać, można też na dowolnej kartce wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych. Odczytujemy je 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. w dniach 2 – 8 listopada. Można zaznaczyć, przed którą Mszą mają być odczytane. Kartki wraz z ofiarą składamy do skarbony stojącej pod chórem.
12. Msze święte w uroczystość Wszystkich Świętych: 8.00, 9.30 (Dopiewiec), 10.30, 12.00 (cmentarz); w Lisówkach Msza św. w czwartek, 31.10 o 16.00. Msze św. w Dzień Zaduszny: 8.00 (z procesją), 9.30 (Dopiewiec), 16.00 (Lisówki), 18.00 (za zmarłych od 1 listopada 2018).
13. Nawiedzenie Matki Bożej już za półtora miesiąca, 12 grudnia. Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. Mieszkańcy Chomęcic mają zebranie w środę, 23 października w Koźlaku odnośnie dekoracji wsi na Nawiedzenie.
14. Informujemy, że promowany przez Parafię projekt DBO 2020 „Bezpieczne Konarzewo” uzyskał wystarczające poparcie i będzie realizowany! Dziękujemy!
15. Modlitewnik Róż Różańcowych w cenie 10 PLN.
16. Grafik dla lektorów na październik dostępny jest w zakrystii.
17. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.

Modlitwa przed Nawiedzeniem
Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.