Ogłoszenia parafialne
28. Niedziela zwykła – 14 października 2018
1. Dziękuję bierzmowanym za dar ołtarza w postaci nowego zielonego bogato haftowanego ornatu. Dziękuję za ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu – 509,45 zł.
2. Dziś Dzień Papieski, poświęcony pamięci św. Jana Pawła II, którego XL rocznica wyboru przypada w najbliższy wtorek. Zbieramy ofiary do puszek ofiary na stypendia dla młodzieży. Młodzież z KSM naszej parafii rozprowadza kremówki po Mszach św. o 8.00, 10.30 i 12.00. Dziś dzień nauczyciela – modlitwą ogarniamy wszystkich pracujących w szkolnictwie i składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziś także niedziela gospodarcza. Przygotowujemy dokumentację przed uporządkowaniem krucht.
3. Za tydzień niedziela misyjna. Szczególnie będziemy modlić się za naszego o. Rafała Wleklaka OMI w Wenezueli. Zbiórka do puszek na misje.
4. W tym tygodniu:
1) Krąg biblijny mężczyzn w poniedziałek o 20.30: Prorocy ST.
2) Cafe Mama we wtorek od 9.00 do 11.00.
3) Grupa biblijna w środę o 19.00. Cykl „Kobiety Starego Testamentu”.
4) Schola dziecięca w piątek o 17.00. Zapraszamy!
5) Msza i różaniec za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek o 19.00.
6) Spotkanie młodzieży KSM w piątek o 18.30. Zapraszamy!
7) Parafialny dzień chorych w sobotę, 20 października. Okazja do spowiedzi od 9.00, Msza św. o 9.30 z sakramentem chorych dla wszystkich pragnących go przyjąć, a następnie spotkanie na salce. Oferujemy transport dla chorych i w podeszłym wieku. Zgłoszenia do transportu w zakrystii.
8) Katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii w sobotę o 19.00. Katecheza dla dzieci w następną niedzielę (28 października) o 12.00.
5. Wyjazd ministrantów do muzeów w Poznaniu w sobotę 20 października. Zapisy u ks. Tomasza.
6. Uczniów klas VII zapraszamy do przygotowania do bierzmowania. Zgłoszenie przyjmiemy w przyszłą niedzielę, 21 października podczas Mszy św. o 10.30. Wówczas kandydaci rozpoczną przygotowania, składając deklarację (własnoręcznie napisaną!). Jej wzór znajduje się na parafialnej stronie internetowej.
7. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie: w dni powszednie od poniedziałku do czwartku po Mszy św., w piątki i w soboty o 17.30, w niedziele dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Prowadzą modlitwę: w poniedziałki: dzieci; wtorki: Żywy Różaniec; środy: członkowie Rad Parafialnych; czwartki: grupy biblijne i Caritas; piątki: młodzież; w soboty: mężczyźni.
8. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 24 listopada. Organizujemy wyjazd autokarowy. Zapisy u proboszcza wraz z wpłatą 65 zł. Wyjazd ok 5.00, powrót o 22.00.
9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30.
10. Grafik dla lektorów na październik dostępny jest w zakrystii.
11. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. Wspólnota.

Módlmy się w intencji Kościoła, a także o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Święty Michale Archaniele…, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.