1. Dziękuję za składane ofiary i życzliwość. Dziękuję panu Maciejowi Kołodziejczykowi wraz ze współpracownikiem Wojciechem Śmiglakiem za wykonanie i osadzenie głównej bramy na teren przykościelny. Brama ta nosić będzie nazwę „Brama św. Marcina” i opowiada historię życia naszego Patrona. Dziękuję za strojenie terenu przy kościele. Bóg zapłać!
  2. Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
    • Poświęcenie medalików dla dzieci przed I Komunią podczas Mszy o 12.00.
    • Dziś składka gospodarcza.
    • Dziś adoracja Najśw. Sakramentu od 15.00 do 21.00.
    • Dziś Apel Jasnogórski o 21.00.
    • Próba powitania Matki Bożej odbędzie się dziś o 14.00.
    • Dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. Trwa adwent:
    • Pamiętajmy o postanowieniach i duchowym przygotowaniu do świąt!
    • Roraty dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek i środę o 16.30.
    • Roraty dla młodzieży i dorosłych w tym tygodniu codziennie przed pracą: o 6.15 (o 6.00 Godzinki).
    • Poświęcone opłatki można otrzymać w zakrystii i w biurze parafialnym. Opłatki na spotkania w grupach można otrzymać na probostwie (luzem – niepaczkowane).
    • Świece Caritas można nabyć przy kościele (13 i 6 zł).
    • Przygotowujemy paczki na święta dla potrzebujących. Można z drzewka wziąć symboliczne bombki. Paczki żywnościowe przynosimy w III niedzielę Adwentu – za tydzień – 15 grudnia.
  4. Przeżywamy Misje parafialne nawiedzenia:
    • Ofiarujmy Bogu czas na słuchanie słowa Bożego! Naszym duchowym przewodnikiem jest ks. Adam Anuszkiewicz, kapłan Archidiecezji Białostockiej.
    • Msze św. z nauką misyjną: poniedziałek, wtorek i środa: 6.15, 18.00 i 19.00 (w Dopiewcu) oraz czwartek 6.15.
    • Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od 16.30 do 18.00.
    • Adoracja Najśw. Sakramentu dziś popołudniu od 15.00 (Koronka do Miłosierdzia Bożego) do 21.00. Adoracja w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do 21.00
    • Post podejmijmy w środę, 11 grudnia – wstrzemięźliwość jak w każdy piątek lub post ścisły, jak w Wielki Piątek – w intencji naszej parafii i nawiedzenia.
    • Rekolekcje szkolne od środy do piątku. Program w szkołach.
  5. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie już w czwartek i piątek, 12 i 13 grudnia.
    • Nabożeństwo powitania rozpocznie się o 17.00 w kościele. Ok 17.15 wyruszy procesja. Moment przejęcia obrazu o 17.30 na skrzyżowaniu Kościelnej i Dopiewskiej. Msza o 18.00 pod przewodnictwem bp Szymona Stułkowskiego.
    • Młodzież podejmuje straż przy Maryi od 18.00 do 24.00 i w piątek od 15.00 do 17.00. Zapisy u Proboszcza.
    • Czuwanie prowadzone przez młodzież od 21.30 do 23.00.
    • Msza o północy z udziałem księży pracujących dawniej i pochodzących z parafii. Przewodniczy ks. prał. Andrzej Szczepaniak; słowo Boże: ks. Mieczysław Urbaniak. Zapraszamy do służenia dawnych ministrantów!
    • W piątek Godzinki o 6.00, a po nich, o 6.15 roraty.
    • Msza dla dzieci starszych o 8.30.
    • Msza dla chorych i w podeszłym wieku o 11.00 (z sakramentem chorych). Po Mszy spotkanie przy kawie.
    • Wizyta Maryi w Lisówkach o 13.10, w Dopiewcu o 14.00.
    • Msza pożegnania i zawierzenie parafii Matce Bożej o 16.00.
    • Modlitwa różańcowa o 20.15, 23.00, 7.30 i 15.15.
    • Poświęcenie dewocjonaliów na zakończenie Mszy św. pożegnania, w piątek o 16.00.
    • W najbliższy piątek na terenie naszej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. Sprawy porządkowe:
    • Udekorujmy domy i obejścia. Minimum niech będą wywieszone flagi!
    • Funkcje liturgiczne i teksty czytań do odbioru w zakrystii. Plan dyżurów nocnych do zapisania.
    • Parkingi dla aut: w czwartek otwórzmy bramy posesji przy ul. Kościelnej, aby wszyscy mieli gdzie postawić auta. Zachęcamy także do parkowania przy przedszkolu, na ul. Stęszewskiej lub Szkolnej.
    • Kawiarenka w jadalni ośrodka rekolekcyjnego będzie czynna w godzinach od 22.00 do 6.00.
    • Pod chórem wystawiliśmy skarbonę, do której można składać ofiary na pokrycie kosztów nawiedzenia.
    • W kruchcie przy zakrystii można zakupić materiały do dekoracji domów.
  7. Zebrania i spotkania w tygodniu:
    • Młodzież zapraszamy na spotkanie KSM w poniedziałek o 19.00.
    • Kandydaci do bierzmowania w poniedziałek o 19.00 – spotkanie z panią Emilią.
    • Café Mama we wtorek od 9.30-11.30. Temat: tworzymy mini lasy w słoiku – warsztat z florystką. Konieczne zgłoszenia udziału
  8. Biuro parafialne będzie czynne wyjątkowo w środę od 15.00 do 16.30.
  9. Grafik dla lektorów na grudzień dostępny jest w zakrystii.
  10. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
  11. Pogrzeb śp. Adama Kaźmierczaka we wtorek o 12.00. RIP.

Modlitwa przed Nawiedzeniem

Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!

Prosimy, abyś przybyła – w świętym znaku Ikony Nawiedzenia – do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.

Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.

Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.

Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.