1. Serdecznie dziękuję za troskę o parafię. Dziękuję za ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w kwocie 2114,95 zł. Dziękuję także wykonawcom murala na ścianie budynku ośrodka rekolekcyjnego. Prezentuje on postaci księży Stanisława Hartlieba i sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, wizerunek kościoła, oazowy krzyż i hasło: Źródłem wspólnoty jest wspólnota z Bogiem. Bóg zapłać!
  2. Zmiany: Ksiądz Arcybiskup odwołał ks. Tomasza Rogozińskiego z pomocy duszpasterskiej w Konarzewie z dniem 25 sierpnia 2020, a jednocześnie mianował wikariuszem w parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu, na os. Piastowskim. Do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii został skierowany ks. Roman Smółkowski, dotychczas pracujący w parafii św. Józefa w Wolsztynie.
  3. Msza w int. dzieci urodzonych w czerwcu dziś o 12.00.
  4. W najbliższych dniach:
    1) w poniedziałek Św. App Piotra i Pawła – Msza św. w kościele parafialnym o 18.00 i w Dopiewcu o 19.00.
    2) porady prawne przy parafii p. Katarzyna Hensler w poniedziałek od 16.00;
    3) nowenna do MBNP w środę o 18.00;
    4) Biuro parafialne będzie czynne w czwartek od 16.00;
    5) Adoracja piątkowa od 17.30.
  5. Rozpoczęliśmy wakacje.
    1) Msze niedzielne w lipcu i w sierpniu o 8.00, 9.30, 10.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. w Dopiewcu w czwartki.
    2) I czwartek miesiąca: adoracja po Mszy św. do 21.00; na początku modlitwa różańcowa za kapłanów;
    3) I piątek miesiąca: Spowiedź od 17.00.
    4) I sobota miesiąca: Msza o 8.00, medytacja i modlitwa różańcowa.
    5) Obchód chorych w czwartek i w piątek, ale jedynie na zgłoszenie (w zakrystii lub na probostwie).
  6. Intencja Żywego Różańca na lipiec i sierpień: w intencji odchodzących i przychodzących duszpasterzy Parafii.
  7. Zakończyliśmy wiosenne pierwsze Komunie święte. Podczas 14 uroczystości przystąpiło łącznie 39 dzieci.
  8. Wakacyjne terminy:
    1) Adoracja w intencjach Archidiecezji i Kościoła w sobotę, 11 lipca;
    2) Msza dziękczynna za posługę ks. proboszcza w sobotę, 25 lipca 2020 o 10.30;
    3) Msza dziękczynna za posługę ks. Tomasza w niedzielę, 26 lipca o 10.30;
    4) poświęcenie pojazdów na wszystkich Mszach niedzielnych 26 lipca;
    5) Msza na cmentarzu – 15 sierpnia o 10.30 (intencja zbiorowa, można zgłaszać zmarłych);
    6) Parafialne Jerycho Różańcowe – 28/29 sierpnia;
    7) Odpust z okazji 384 rocznicy poświęcenia kościoła w sobotę, 29 sierpnia o 18.00.
  9. Serdeczna osada im. św. Rity pod Śremem zaprasza na wakacje dziewczynki i chłopców: obóz sportowo-artystyczny (21-30.07), a także rodziny na wypoczynek.
  10. Przypominamy, że w związku z pandemią Covid-19:
    1) obowiązuje zasłanianie ust i nosa wewnątrz świątyni;
    2) dyspensa od obowiązku Mszy niedzielnej i świątecznej udzielona została jedynie osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) i osobom, które czują wielką obawę przed zarażeniem;
    3) rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę;
    4) Msze święte w kaplicy DPS w Lisówkach bez możliwości udziału wiernych z zewnątrz.
  11. Prasa: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Wspólnota.

Módlmy się o powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby: