1. Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

1. Trwają ferie szkolne. Życzymy dobrego wypoczynku uczniom, nauczycielom i rodzicom.
2. Dziś kończymy nasze parafialne Rekolekcje na dobry początek Wielkiego Postu. Dziękujemy rekolekcjoniście, o. Andrzejowi Siejakowi, marianinowi z Grudziądza za nauki o sakramencie pokuty i pojednania.
3. Bóg zapłać za składane ofiary: na cele inwestycyjne w niedzielę gospodarczą zebraliśmy 3 846,72 zł; na zakony klauzurowe 1161,60 zł, na Caritas w Popielec 470,72 zł i 5 €. Dziękuję za ofiary na daninę roczną kolejnym 40 rodzinom. Dziękuję także pewnej rodzinie za odnowienie krzyża procesyjnego. Bóg zapłać! Za tydzień zbiórka do puszek na misje Ad gentes.
4. Odpowiadając na apel papieża Franciszka zachęcamy do postu i modlitwy w najbliższy piątek, 23 lutego. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie, a szczególnie w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie.
5. Rozpoczęliśmy Wielki Post.
1) Przypominamy o pokutnym charakterze tego okresu. W tym czasie podejmijmy postanowienia, pokutujemy, odprawiamy spowiedź św., powstrzymujemy się od zabaw.
2) W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej dla dorosłych, a o 20.30 dla zapracowanych. W Dopiewcu Droga Krzyżowa o 17.00. Zachęcamy do prowadzenia nabożeństw – lista w zakrystii.
3) Dziś pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15. W Dopiewcu śpiew Gorzkich Zali o 9.10.
4) Pod chórem wystawiona jest skarbona „Na kwiaty do Grobu Pańskiego”. Bóg zapłać!
6. Zebranie redakcji „Wspólnoty” w poniedziałek o 18.30.
7. Msze św. w dni powszednie kaplicy św. Stanisława w krypcie kościoła.
8. Msza św. w int. dzieci urodzonych w lutym za tydzień, w niedzielę 25 lutego o 12.00. Można dzieci zgłaszać w zakrystii.
9. Katecheza dla dzieci I – komunijnych w przyszłą niedzielę, 25 lutego o 11.30 w kaplicy kościoła.
10. Z uwagi na trwające ferie nie odbywają się spotkania grup duszpasterskich.
11. Planujemy wyjazdowe parafialne rekolekcje dla rodzin w weekend 20-22 kwietnia. Udajemy się do sanktuarium św. Urszuli w Pniewach. Koszt 120 zł od osoby. Zapraszamy serdecznie! Zgłoszenia do 1 marca. Informacje i zapisy u księdza proboszcza lub pan Magdaleny Kemnitz i Anny Kaźmierczak.
12. Pielgrzymka do Fatimy i Santiago odbędzie się od 29 czerwca do 7 lipca. Prosimy zapisanych o wpłatę drugiej raty w wysokości 950 zł do dnia 20 lutego. Wpłaty u proboszcza. Kolejna rata płatna będzie do 25 maja. Prosimy też o uzupełnienie numeru PESEL tych, którzy go nie podali.
13. Grafik dla lektorów na luty dostępny jest w zakrystii.
14. Prasa: „Przewodnik Katolicki”. „Gość Niedzielny”. „Wspólnota”.

Módlmy się o pokój w i dla naszej Ojczyzny:
Amen