1. Komunikaty Arcybiskupa Poznańskiego i Ministra Zdrowia RP odnośnie zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.
  2. Dziękuję za ofiary na daninę roczną. Dziękuję za wsparcie sióstr Uczennic Krzyża w Kazachstanie (s. Joanna zebrała 5 924,92). Dziękuję za ofiary na Caritas w Popielec (844,02). Bóg zapłać!
  3. Kończymy rekolekcje parafialne na dobry początek Wielkiego Postu. Dziękujemy rekolekcjoniście, którym był ks. Szymon Data, saletyn z Krakowa.
  4. Dziś podejmiemy akcję Woreczek ryżu – pomoc dla głodujących dzieci w krajach misyjnych. Akcję prowadzą dzieci ze Szkolnego Koła Caritas z Konarzewa.
  5. Dziś wyrusza druga grupa naszych pielgrzymów do Ziemi Świętej. Zbiórka na lotnisku o 13.00.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
    1) Droga Krzyżowa w piątek: 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.30 (dla zapracowanych). W Dopiewcu o 18.00.
    2) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Postu o 17.15.
    3) Ekstremalna Droga Krzyżowa z Opalenicy do Konarzewa odbędzie się 20 marca. Zapisy w Internecie.
  7. Nabożeństwa na początek nowego miesiąca:
    1) Pierwszy czwartek: adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. do 20.00: różaniec o powołania o 18.30; nieszpory o 19.45.
    2) Pierwszy piątek: okazja do spowiedzi od 16.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.
    3) Pierwsza sobota: medytacja o 7.45, Msza św. o 8.00, a potem wymiana tajemnic różańcowych.
  8. Grupy duszpasterskie zapraszają na spotkania:
    1) KSM w poniedziałek po Mszy św.
    2) Café Mama we wtorek o 9.30.
    3) Grupa biblijna w środę po Mszy św.
    4) Schola dziecięca w piątek o 17.00.
    5) Ministranci mają zbiórkę w sobotę – starsi o 10.00 i młodsi o 11.00.
  9. BIURO PARAFIALNE NIE BĘDZIE CZYNNE w tym tygodniu.
  10. Intencja Żywego Różańca na marzec: o przezwyciężenie trudności dla małżeństw w kryzysach.
  11. Katecheza dla rodziców przed I Komunią św. dzieci odbędzie się WYJĄTKOWO w niedzielę, 15 marca o 19.00. Katecheza dla dzieci i poświęcenie książeczek dla dzieci w niedzielę, 22 marca.
  12. Na okres Wielkiego Postu można w zakrystii nabyć książeczkę 40 dni z Bogiem (3,50).
  13. Zapraszamy do czytania słowa Bożego. Grafik dla lektorów na marzec dostępny jest w zakrystii.
  14. Prasa: Przewodnik Katolicki. Mały Przewodnik Katolicki. Gość Niedzielny. Wspólnota.
  15. Zmarli: + Halina Gadzińska z Konarzewa; + Tomasz Rusnak z Dopiewca. RIP.

Módlmy się w intencji Kościoła i nas samych: